19.09.2013 09:15

Misijní konference BJB 2013

Misijní konference BJB

 

Sobota 19.října 2013, Vysoké Mýto, Pražská 72,  modlitebna BJB

 

 

Buňkové společenství

     V roce 2011 jsme s Lukášem Targošem promýšleli přívětivou církev orientovanou na hledající a loni s Janem Zajícem proměnu stagnujícího sboru ve sbor misijní. Letos bude náš vzájemný rozhovor inspirovaný svědectvím o „buňkách“. Naše pozvání přijali Pavel a Andy Vopálečtí a Radek Ženata, kteří zakoušejí zajímavou zkušenost s touto "organickou" podobou církve. Moc se na náš rozhovor těšíme a rádi bychom přijeli na toto vzájemné sdílení připravení. Proto vás chceme povzbudit k přečtení knihy Neil Cole: Církev 3.0, která naše téma velmi dobře vystihuje.

   

International Commission (www.IC-world.org)

     Sam Buliga, zástupce této americké misijní společnosti pro východní Evropu, představí tuto misijní organizaci a nabídne spolupráci českým baptistickým sborům. International Commission nabízí vyslání misijních týmů do Česka, nabídku vyučování, seminářů a zavedených programů o evangelizaci. International Commission je připravena i k finanční pomoci při misijních projektech v Česku. Její zástupci chtějí naslouchat našim potřebám a společně hledat nové možnosti při evangelizaci v naší zemi.

 

 

EBM – multimediální prezentace.

     Tajemník EBM (Evropské baptistické misie) a bývalý misionář v Kamerunu Christoph Haus, nám krátce představí vznik a historii EBM a ukáže některé současné misijní projekty. Z latinské Ameriky to bude “Probuzení na Kubě”, z Afriky “Jihoafrické úsilí v boji proti AIDS”, Indie “Zakládání nových sborů a sociální práce v kontextu Hinduistické kultury” a z Turecka “Svědectví o třech malých baptistických sborech v zemi, kde je 99,6% obyvatel muslimů”.

 

Začátek konference bude v 9:00 hod. -  ukončení v 15:00

Pro všechny přihlášené bude zajištěno občerstvení a oběd.

 

Přihlašujte se na: p.novosad@gmail.com -  uzávěrka přihlášek do 14.října

 

Těšíme se na setkání ve Vysokém Mýtě.

Za radu Misijního odboru BJB ČR                                                             Pavel Novosad

—————

Zpět


Kontakt

Misijní odbor Bratrské jednoty baptistů