Zakládání sborů  ( misijní práce na nových místech )

 

Hradec Králové

Harold Johnson je spolu se svou rodinou Čechách již od roku 2002. Žije v Hradci Králové a ve svých misijních aktivitách spolupracuje s vysokomýtským sborem.

https://reachczech.org/east-bohemia/johnson/

 

 

Plzeň

Larry Lewis přišel do Čech na podzim roku 2007. V Plzni žije spolu se svou rodinou od června 2009. Sem již ale nějaký čas pravidelně přijížděli misijně sloužit baptisté z texaského Forney pod vedením pastora Scotta Lyleho. Díky EnglishCampům, angličtině a dalším aktivitám se spřátelili s řadou čechů a dnes spolu s baptisty z tepelského sboru pořádají již pravidelná nedělní setkání biblického studia a čtvrteční mládeže. V létě 2010 se do Plzně přistěhoval kazatel Daniel Kuc.

https://reachczech.org/west/lewis/

 

 

Brno – Medlánky

  https://reachczech.org/moravia/young/

 

 

Pelhřimov 

misijní práce při Biblickém teologickém semináři

 

 

Jílové u Děčína

Jan Zavřel na pozvání americké misijní organizace BMAA vystudoval misijní školu v Jacksonville, nastěhoval se v roce 1999 do Jílového a začal zde pravidelné bohoslužby se skupinou nově uvěřivších lidí. Přidalo se několik dalších z baptistického sboru v Děčíně a dnes zde tato malá skupina aktivně misijně působí.

 

Pro členy BJB ČR je k dispozici finanční pomoc pro zakládání nových sborů BJB ČR. Pro jejich čerpání je třeba vypracovat projekt a předložit ho představitelům Misijního Odboru BJB ČR. Naší snahou je, aby se evangelium Ježíše Krista a Jeho království šířilo co nejvíc a peníze ať nejsou zbytečnou překážkou.


Kontakt

Misijní odbor Bratrské jednoty baptistů